Mija 100 lat od pierwszego ciągnika Henry’ego Forda

Dokładnie 100 lat temu, w Stanach Zjednoczonych, pojawił się pierwszy ciągnik rolniczy zaprojektowany i wyprodukowany przez Henry’ego Forda. Spadkobiercą przełomowego dokonania, z sukcesem rozwijającym myśl techniczną wizjonera, jest firma New Holland, która z okazji okrągłego jubileuszu przygotowała na świecie szereg imprez upamiętniających to wydarzenie.

Pierwszy wyprodukowany przez Henry’ego Forda ciągnik rolniczy wyjechał z fabryki w 1917 r. Ten moment zapoczątkował rewolucję w przemyśle rolniczym. – Z punktu widzenia całej branży maszyn rolniczych to jest rocznica absolutnie wyjątkowa. Ciągniki zrewolucjonizowały rolnictwo na całym świecie. Dzięki nim procesy reorganizacyjne przyśpieszyły, efektywność pracy i areałów została zwiększona, a rolnictwo dostało szansę na gwałtowny rozwój – mówi Łukasz Chęciński, kierownik marketingu marki New Holland. – Jesteśmy dumni, że ciągniki New Holland są w prostej linii spadkopiercami tamtej innowacyjnej ideii. Pamiętamy o tym na co dzień, dlatego dostarczamy naszym klientom coraz to nowe rozwiązania, mające na celu to, by pomagać im w pracy i rozwoju jeszcze bardziej intensywnie  – dodaje.

New Holland Agriculture czerpie z najlepszych doświadczeń czterech marek: New Holland Machine Company, Sperry Cooperation, Ford Motor Company oraz Fiat. Oryginalna firma New Holland Machine Company została założona w 1895 r. w New Holland w Pensylwanii. Przez dziesięciolecia, poprzez fuzje i kontrakty biznesowe – w tym w 1991 r. z marką Ford, kształtował się obecny status marki New Holland. W 1999 r. firma New Holland stała się marką należącą do CNH Global, której udziały większościowe posiada Fiat Industrial. – W procesie rozwoju naszej marki i jej produktów, myśl techniczna najlepszych konstruktorów z całego świata oraz wspólne doświadczenie pozwoliło rozwinąć produkcję wiodących maszyn rolniczych. Jesteśmy dumni z tego, że nasze maszyny od dziesięcioleci są partnerami rolników w milionach gospodarstw, przyczyniając się do ciągłego zwiększania efektywności pracy oraz komfortu operatora – mówi Łukasz Chęciński.

Firma New Holland świętuje rocznicę 100 lat produkcji ciągników w sposób globalny we wszystkich oddziałach firmy. Podczas imprezy LAMMA Show New Holland UK zaprezentowano z tej okazji dwa zabytkowe ciągniki Fordson. W styczniu wydana została także ponad 500-stronnicowa książka „100 lat Fordson, Ford i New Holland Tractors 1917-2017”, która zawiera ponad 1270 kolorowych zdjęć i szczegółowych informacji o modelach ciągników produkowanych od 1917 r.

Leave a Reply

Your email address will not be published.