Kärcher na Rajdzie Dakar 2020

Kärcher na Rajdzie Dakar 2020

Tegoroczny Dakar jest pod wieloma względami wyjątkowy. Owiany legendą wyścig opuszcza Amerykę Południową, w której gościł od wielu lat. Impreza przenosi się do Arabii Saudyjskiej – kraju Szejków, wielkiego przepychu i blichtru, ale także surowej, wyznaczanej przez nakazy islamu obyczajowości. Najbardziej charakterystyczne elementy Dakaru pozostaną jednak bez zmian, czyli pustynne krajobrazy i różne, ciekawe pojazdy przygotowane do ciężkich zmagań. Już od dziewięciu lat towarzyszy im sprzęt marki Kärcher, w kolejny sposób zapewniający o możliwości pracy w każdym miejscu z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Tegoroczny Rajd Dakar odbywa się w dniach od 5 do 17 stycznia. Firma Kärcher po raz drugi prezentuje na nim swoje nowoczesne mobilne centrum czyszczące – ciężarówkę z napędem na wszystkie koła zabudowaną ośmioma wysokociśnieniowymi urządzeniami myjącymi. Przemierzy ono całą trasę Dakaru, dbając o czystość wszystkich pojazdów uczestniczących w tych szczególnych zmaganiach. Kierowcy bardzo cenią to wsparcie, ponieważ po dokładnym umyciu pojazdu mogą pozyskać lepszą wiedzę na temat jego stanu technicznego, natomiast ekipy mechaników przeprowadzać naprawy w znacznie lepszych warunkach.

Mobilne centrum czyszczące Kärcher obejmuje system recyklingu, pozwalający na zaoszczędzenie do 80% wykorzystywanej wody. Z kolei mycie przy zastosowaniu wysokiego ciśnienia gwarantuje nie tylko wysoką skuteczność, ale również mniejsze zużycie środków chemicznych. Ważną korzyścią jest też znaczne skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie takiej pracy.  

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.