Wygodne sprzątanie bez hałasu

Wygodne sprzątanie bez hałasu

Choć ich nie zapraszamy, one i tak nas odwiedzą. Ci nieproszeni goście na naszej posesji to zabrudzenia: liście, pozostałości po pracach ogrodowych, ścięte gałązki i tak dalej. Nic tak nie psuje naszej pieczołowicie zaplanowanej aranżacji ogrodu jak takie „niespodzianki”. Dmuchawy ogrodowe Kärcher LBL zasilane bateryjnie to rozwiązanie, które pozwala usunąć wszelkie szpecące nasz ogród elementy. Mocniejszy wariant LBL 4 zasilany jest baterią 36 V a podstawowy LBL 2 baterią 18 V.

Oba warianty dmuchawy LBL są wyposażone w odłączaną tubę oraz płaską dyszę, którą można wykorzystać w razie potrzeby. Dzięki temu liście i luźne zabrudzenia łatwo usuwać ze szczególnie dużych powierzchni wokół domu i garażu. Płaska dysza służy do precyzyjnego czyszczenia, aby formować liście w stosy czy usuwać bardziej dokładnie np. płatki kwiatów. Z kolei do efektywnego sprzątania mokrych, przywartych liści służy zintegrowany skrobak. Dzięki LBL 4 z akumulatorem 36 V użytkownicy mogą wybrać, czy wolą pracować z pełną mocą, czy na mniejszym poziomie mocy, korzystając z długiej żywotności baterii. Ergonomiczny uchwyt i zredukowana waga zapewniają wygodną pracę bez zmęczenia. Sprzyjają temu także akumulatory litowo-jonowe, które pozwalają na stosowanie LBL 2 i LBL 4 w każdym miejscu niezależnie od źródła zasilania elektrycznego.

Platforma bateryjna Kärcher obejmuje dwa rodzaje akumulatorów z ciągle rosnącą liczbą maszyn: od urządzenia wysokociśnieniowego przez dmuchawy do liści aż po wielofunkcyjny odkurzacz. Cechą wyjątkową tej unikatowej platformy jest jej uniwersalność: akumulatory są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami Kärcher tej samej klasy napięcia, bez względu na to, czy należą do serii Home & Garden czy Professional. Dzięki temu posiadając kilka urządzeń zasilanych tymi bateriami można zamiennie używać baterii, gdyż będą one pasowały do każdej z posiadanych przez nas maszyn. Istotną zaletą wszystkich akumulatorów Kärcher jest wyświetlacz LCD z technologią czasu rzeczywistego, który oprócz stanu naładowania akumulatora dokładnie wyświetla pozostały czas pracy i czas ładowania w minutach. Akumulatory mają solidną obudowę, która zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi, kurzem i rozpyloną wodą zgodnie z klasą ochrony IPX5. Dzięki wydajnemu zarządzaniu temperaturą akumulatory zapewniają również optymalną wydajność w intensywnych zastosowaniach – inteligentne monitorowanie ogniw chroni przed ich przeładowaniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Jeśli maszyna nie będzie używana przez dłuższy czas, sterowany procesorem, automatyczny tryb magazynowania baterii Battery Power wydłuża żywotność ogniw.

Leave a Reply

Your email address will not be published.