Trzy ważne zalety robotów koszących Automower

Trzy ważne zalety robotów koszących Automower

Koszenie trawy to dla wielu osób uciążliwy i czasochłonny obowiązek. Hałas, duża ilość skoszonej trawy do zagospodarowania, maszerowanie za tradycyjną kosiarką w upalny dzień przez kilka godzin mogą być męczące. Ale Husqvarna ma na to sprawdzony sposób! Już od 25 lat produkuje roboty koszące, które samodzielnie dbają o trawnik, a nam pozostaje tylko cieszyć się jego idealnym wyglądem. Oto trzy najważniejsze zalety maszyn Husqvarna Automower:

Autonomia pracy

Roboty Automower nie tylko samodzielnie koszą, ale również same się ładują. Nie trzeba więc kontrolować poziomu naładowania akumulatora i przenosić maszyny do stacji ładowania. Wbudowany system GPS tworzy wirtualną mapę ogrodu, zapamiętuje, które obszary trawnika są już skoszone i na tej postawie tworzy plan pracy. Kosiarki automatyczne Husqvarna pracują niezależnie od pogody, więc nie trzeba się martwić o stan trawnika nawet podczas długotrwałych opadów. Większość modeli robotów Automower może pracować nawet w przewężeniach o szerokości 60 cm. Funkcja automatycznego wykrywania przejść ułatwia poruszanie się robota i jego efektywną pracę, minimalizując przy tym ryzyko pozostawiania śladów na trawie.

Brak konieczności utylizacji skoszonej trawy

Koszenie trawnika nawet raz w tygodniu z wykorzystaniem tradycyjnej kosiarki skutkuje koniecznością zgrabiania i utylizacji trawy, co może zająć co najmniej godzinę. Roboty koszące pracują regularnie, więc ostrymi jak brzytwa ostrzami przycinają tylko drobne przyrosty trawy. Te kilkumilimetrowe ścinki są tak drobne, że nie ma potrzeby ich zbierania czy zgrabiania. Wbudowane czujniki pozwalają kosiarce automatycznej dostosować tryb pracy do tempa wzrostu trawy, warunków pogodowych czy trudnych do skoszenia obszarów. Niezależnie od kształtu ogrodu i jego ukształtowania robot koszący Automower zapewni trawnikowi zdrowy i zadbany wygląd.

Brak konieczności nawożenia

Nawożenie ogrodu to wbrew pozorom bardzo czasochłonne zadanie. Częste, regularne koszenie trawnika zapewnia mu lepszą jakość i zdrowy wygląd. Skoszone przez robota ścinki trawy nie tylko nie wymagają zbierania, ale spadając na glebę szybko rozkładają się i tworzą naturalny nawóz. Dodatkowo, regularne przycinanie drobnych przyrostów sprawia, że trawa krzewi się i gęstnieje. Dlatego im dłużej pracuje robot Automower, tym zdrowszy i piękniejszy staje się trawnik. Taki naturalny kompost sprawia, że trawnik rzadziej dopadają choroby i nie wymaga on zbyt wiele uwagi.

W ofercie Husqvarna znajdują się kosiarki automatyczne Automower zarówno do małych, średnich i dużych ogrodów przydomowych, jak i maszyny dedykowane profesjonalnej pielęgnacji terenów zieleni. Szczegóły na: https://www.husqvarna.com/pl/produkty/kosiarki-automatyczne/

Leave a Reply

Your email address will not be published.