Roboty sortujące w ofercie STEINERT

Roboty sortujące w ofercie STEINERT

Firma Steinert słynie z najbardziej zaawansowanych technologii separacji, dlatego pojawienie się w jej ofercie robotów sortujących było tylko kwestią czasu. Obecnie urządzenia te wydają się przysłowiową melodią przyszłości, ale jeszcze kilka lat temu w podobny sposób postrzegano separatory optyczne, które dzisiaj są instalowane w każdym nowo budowanym lub modernizowanym zakładzie.

Roboty sortujące mają przed sobą świetlaną przyszłość! Bez obaw można zaryzykować takie stwierdzenie, zwłaszcza w dobie pandemii, bo nie są one narażone na jakiekolwiek patogeny i cały czas mogą pracować z jednakową wydajnością. Urządzenia tego typu UniSort Unibot opracowane przez firmę Steinert bazują na najnowocześniejszych, a jednocześnie sprawdzonych rozwiązaniach. Stanowią one udane połączenie technologii stosowanej w separatorach optycznych UniSort EVO 5.0 z zaawansowanym systemem fizycznego wybierania „pozytywnych” frakcji ze strumienia odpadów. Dotyczy to m.in. kamery HSI (Hyper Spectral Imaging), która wyróżnia się bardzo dużą rozdzielczością. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań opartych na spektrometrze i ruchomym zwierciadle, może ona odczytać znacznie więcej punktów detekcyjnych i tym samym zgromadzić większą ilość danych. Wysoka skuteczność tych urządzeń to również zasługa oprogramowania oraz osiągnięć firmy Steinert w dziedzinie tzw. uczenia maszynowego. Dzięki temu użytkownicy maszyn są w stanie uzyskać najlepszy możliwy efekt sortowania, bez konieczności samodzielnej konfiguracji parametrów pracy urządzenia lub wprowadzania zmian w oprogramowaniu.

Jeśli chodzi o element wykonawczy, tworzy go tripod zakończony chwytakiem podciśnieniowym. Przyjęte rozwiązanie gwarantuje dużą szybkość (nawet 60 cykli na minutę) i wysoką skuteczność sortowania. Pojedynczy robot zajmuje niewiele miejsca, co ułatwia montaż urządzenia na już istniejącej linii. Aby osiągnąć większą przepustowość, jeden zespół może obejmować dwa takie roboty. Urządzenia UniSort Unibot najlepiej sprawdzą się na końcu ciągów sortowniczych, np. przy doczyszczaniu odpadów.

Leave a Reply

Your email address will not be published.