PGE buduje sieć ładowarek samochodowych

PGE buduje sieć ładowarek samochodowych

Grupa PGE wchodzi na rynek ładowania samochodów elektrycznych i do końca września będzie dysponować łącznie 25 punktami o całkowitej mocy 344 kW.  Punkty powstaną w miastach średniej wielkości oraz regionach uzdrowiskowych.

Jak dotąd spółka dysponuje stacją ładowania w Łodzi, uruchomiła też stację ładowania w Krynicy-Zdroju, a wkrótce kierowcy będą mogli ładować samochody elektryczne również w Siedlcach, Rzeszowie i w Lądku Zdroju. Szerzej swoje plany rozwoju, a jednocześnie ofertę współpracy, PGE zaprezentowała podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. W prezentacji planów spółki wziął udział minister energii Krzysztof Tchórzewski, który podkreślił rolę spółek skarbu państwa w rozwoju całego systemu elektromobilności w Polsce. PGE może być przykładem państwowej spółki, która wspólnie z samorządami będzie rozwijać infrastrukturę ładowania oraz tworzyć system zachęcający podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych.
Grupa PGE prowadzi już aktywne działania tym obszarze ­– uruchomiła stację ładowania w galerii handlowej w Łodzi, a także zainstalowała 5 stacji ładowania w Siedlcach, gdzie poprowadzi pilotażowy program elektromobilności testowany na infrastrukturze miasta średniej wielkości.

Do końca września 2018 r. PGE Nowa Energia będzie dysponować 25 punktami ładowania (w tym 14 o mocy 22 kW), co zapewni jej 10% udział w rynku. Całkowita moc ładowania wszystkich stacji wyniesie 344 kW. Spółka planuje podwojenie liczby punktów ładowania do końca br.

Leave a Reply

Your email address will not be published.