20 lat branży gospodarki odpadami! Jubileusz targów EKOTECH!

20 lat branży gospodarki odpadami! Jubileusz targów EKOTECH!

Od 20 lat targi EKOTECH zrzeszają branżowych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i pracowników naukowych, dając im możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem, technologiami, ale także trendami dotyczącymi gospodarki odpadami i ochrony środowiska. Jubileuszowa edycja targów potrwa aż trzy dni!

Targi EKOTECH to jedno z najważniejszych wydarzeń branży komunalnej w Polsce. Tegoroczna edycja rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 1 marca. Co roku do kieleckiego ośrodka wystawienniczego przyjeżdżają najwięksi krajowi i zagraniczni wystawcy związani z ochroną środowiska oraz gospodarką odpadami. Wydarzenie cieszy się także niesłabnącą popularnością wśród zwiedzających – należą do nich nie tylko branżowi przedsiębiorcy, ale także pracownicy administracji publicznej oraz przedstawiciele świata nauki. Wielu wystawców podkreśla, że Targi EKOTECH to miejsce, w którym nie tylko mogą zaprezentować swoją ofertę szerokiej publiczności, ale przede wszystkim podpisać kontrakty i umowy na dostawę sprzętu.

Siła konferencji

Organizatorzy Targów EKOTECH stawiają na dzielenie się wiedzą. Podczas wydarzenia organizowanych jest szereg konferencji przeznaczonych dla branżowych specjalistów, ale także samorządowców. Pracownicy administracji publicznej będą mogli uczestniczyć w spotkaniu „Wyzwania dla samorządowców – recykling i finansowanie systemu gospodarki odpadami”. Tradycją targów EKOTECH jest Giełda Recyklingu oraz Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami po raz siódmy!

Tradycją targów EKOTECH jest już Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami. Pierwszy dzień wydarzenia minie pod hasłem „Zbieranie, Transport, Magazynowanie”. Wśród tematów pojawią się między innymi – monitoring gospodarki odpadami, możliwości finansowania czy koszty polis środowiskowych. Prelegentami konferencji organizowanej w ramach targów EKOTECH będą między innymi – Radosław Michalec (Profeko), Wiesław Wojda (GOAP Poznań) czy Hanna Rudolf (Mentor). Podczas drugiego dnia konferencji w Targach Kielce zostaną poruszane tematy związane z przetwarzaniem i unieszkodliwiania odpadów. Maciej Kiełbus (Dr Krystian Ziemski &Partners Kancelaria Prawna) przestawi nowe akty prawne dotyczące RIPOK, Łukasz Kubisz (AK NOVA) wskaże sposoby prowadzenia audytów wewnętrznych, zaś Mariusz Rajca (TOMRA Sorting) pochyli się nad skutecznymi metodami uzyskania poziomów odzysku.

Doborowe towarzystwo

Od lat targom EKOTECH towarzyszom także targi ENEX/ ENEX Nowa Energia, które poświęcone są energii i nowym źródłom jej pozyskiwania oraz Green City EXPO wydarzenie skierowane do architektów zieleni miejskiej i firm produkujących elementy małej urbanistyki.

Tu warto być!

Targi EKOTECH od 20 lat gromadzą przedstawicieli branży gospodarki odpadami oraz osoby zajmujące się ochroną środowiska. To jedno z najstarszych i największych wydarzeń tej gałęzi gospodarki w Polsce. W jego trakcie właściciele firm produkujących kosze na śmieci, maszyny do ich szybkiego opróżniania, biodegradowalne worki na odpady, a także maszyny, pozwalające utrzymać czystość przestrzeni publicznej czy w końcu maszyny do przetwarzania odpadów mogą przedstawić swoją ofertę licznym zwiedzającym. Warto podkreślić, że gośćmi targów EKOTECH nie są przypadkowe osoby – to przedstawiciele instytucji publicznych, właściciele firm przemysłowych, a także samorządowcy. To podczas kieleckiego wydarzenia wystawcy spotykają się z kontrahentami, aby złożyć deklaracje współpracy i podpisać umowy.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.